Prorektor Ivan představil alianci U!REKA na setkání pracovníků mezinárodních oddělení univerzit

Ostravská univerzita pořádala ve dnech 7. až 9. října setkání pracovníků mezinárodních oddělení univerzit, které jsou zapojeny do BALTIC UNIVERSITY PROGRAMME (BUP) a do aliancí evropských univerzit.

VŠB-TUO je jak dlouholetým členem BALTIC UNIVERSITY PROGRAMMME, tak také součástí nově ustavené evropské aliance U!REKA. V rámci sdílení zkušeností byly hlavními tématy strategie internacionalizace, financování, ale i komunikace mezinárodní spolupráce na různých úrovních. V hlavním programu setkání vystoupil za VŠB-TUO prorektor pro strategii a spolupráci Igor Ivan, který účastníkům představil náplň a cíle aliance U!REKA s důrazem na udržitelnost a přechod ke klimaticky neutrálním a chytrým městům.

Aliance evropských univerzit U!REKA je tvořena regionálně pestrým uskupením univerzit napříč Evropou: členy jsou univerzity v Helsinkách, Amsterdamu, Ghentu, Frankfurtu a v Lisabonu. Asociovanými partnery jsou i další univerzity a hlavní nebo krajská města zapojených zemí. Díky prestižní výzvě Evropské univerzity se zapojeným institucím otevírá mimořádný prostor pro systematický rozvoj spolupráce napříč Evropou a naplňování ambiciózních cílů v oblasti výuky, výzkumu, podpory podnikatelských kompetencí studentů i posílení hodnot evropské sounáležitosti.

Vloženo: 9. 10. 2024