Společnost Unicorn pomůže ve vzdělávání v geodézii a geoinformatice

Na jednání, které proběhlo 5. září 2024 mezi HGF VŠB-TUO a společností Unicorn, jsme udělali zásadní krok k tomu, aby se vzdělávání v geodezii a geoinformatice posunulo na novou úroveň.

Mluvili jsme o digitalizaci státní správy, jejím propojení s GIS a, co je nejdůležitější, plánování společných projektů, které opravdu něco změní.

Obrovské díky patří Unicornu za softwarové licence Důlmap, díky kterým studenti dostanou možnost pracovat s nejpokročilejšími technologiemi současnosti. A tím to nekončí! Domluvili jsme také softwarové řešení ProGEO s modulem DTM, které posune výuku geodézie na úplně novou úroveň. Společně chystáme semináře a workshopy, kde se v říjnu zaměříme na detailní problematiku DTM.

A to nejlepší na konec: spolupráce na využití dronů a pokročilé zpracování dat, které s jejich pomocí získáme, otevírá dveře do světa moderní geoinformatiky. Bavili jsme se také o společném zapojení do konference GIS Ostrava a dalších špičkových odborných akcí.

Těšíme se na vzrušující budoucí projekty, které přinesou nové příležitosti a podpoří růst talentů v oblasti geoinformatiky!

Vloženo: 6. 9. 2024