Úspěch podpořený granty EEA: Čeští a norští odborníci se spojili v oblasti těžby a vzdělávání

S potěšením oznamujeme úspěšné završení našeho společného projektu Vzdělávání a společné sdílení znalostí v těžebním průmyslu a zpracování nerostných surovin financovaného z EEA grantů, který propojil norské a české partnery v oblasti těžebního průmyslu a vzdělávání.

Tato iniciativa spojila odborníky a profesionály z obou zemí a podpořila výměnu znalostí a inovace. Vrcholem byla série workshopů pořádaných na VŠB - Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO), kde se účastníci zapojili do smysluplných diskusí a praktických činností, čímž posunuli hranice důlních technologií a vzdělávání.

Kromě toho měla norská delegace možnost navštívit několik předních českých společností v těžebním průmyslu, jako je Tatra Trucks, Austin Powder a Kamenolomy ČR. Tyto návštěvy nejen představily špičkové technologie a metodiky, ale také otevřely dveře pro budoucí spolupráci a společný růst.

Všem, kteří se podíleli na úspěchu tohoto projektu, patří velký dík. Společně nejen rozvíjíme těžební průmysl, ale také posilujeme mezinárodní vazby a vytváříme lepší budoucnost pro oba národy.

Vloženo: 10. 7. 2024