VŠB-TUO hostí již příští týden (3. – 6. 6. 2024) mezinárodní akci U!REKA Connects

Už za necelý týden do kampusu VŠB – Technické univerzity Ostrava dorazí zástupci hned několika evropských univerzit.

Na výroční akci, kterou letos hostí právě jediná technická univerzita v kraji, proberou nejen budoucnost aliance U!REKA, jíž je VŠB-TUO také součástí.

Výroční akce U!REKA CONNECTS odstartuje již v pondělí, a to Pedagogickým fórem. To bude pokračovat i v úterý dopoledne, odpoledne se zájemci mohou těšit na exkurze do laboratoří a výzkumných center VŠB-TUO.

Akce bude oficiálně a slavnostně zahájena ve středu ráno, hosty uvítají nejen zástupci univerzity, tedy její rektor Václav Snášel a prorektor Igor Ivan, ale také Roman Klepetko z Domu zahraniční spolupráce, Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Statutárního města Ostrava, v jejíž gesci jsou témata jako školství a vzdělávání, IT, inovace nebo digitalizace, a Adéla Hradilová z Moravskoslezského inovačního centra. Následovat budou zajímavé přednášky, workshopy a jednání jednotlivých pracovních skupin. Čtvrteční dopoledne se ponese v podobném duchu, odpoledne pak hosty čekají exkurze do Dolních Vítkovic nebo na věž Nové radnice. Univerzita v roli hostitele připravila pestrý program. Cílem setkání je navázání nových spoluprací a prohlubování již exitujících, prezentace excelentní vědy a studijních možností univerzity i propojení s regionem.

VŠB-TUO loni v létě uspěla spolu se svými partnery z konsorcia U!REKA (Urban Research and Knowledge Alliance) v prestižní výzvě Evropské univerzity. Díky úspěchu projektu U!REKA SHIFT se otevírá mimořádný prostor pro systematický rozvoj spolupráce napříč evropskými univerzitami a naplňování ambiciózních cílů v oblasti výuky, výzkumu, podpory podnikatelských kompetencí studentů i posílení hodnot evropské sounáležitosti.

Aliance U!REKA Shift je tvořena regionálně pestrým uskupením univerzit napříč Evropou, přes Helsinky, Amsterdam, Ghent, Frankfurt až po Lisabon. Asociovanými partnery jsou i další univerzity z Edinburghu, Bari, Vídně a Oděsy, ale i hlavní či krajská města jednotlivých zapojených zemí. V našem regionu se k členům aliance připojuje Statutární město Ostrava a Moravskoslezské inovační centrum.

Vloženo: 29. 5. 2024
Kategorie:  Tiskové zprávy